Vysportované těla prý ženy nechtějí! Průzkum odhalil překvapivý pohled – toto jsou nejatraktivnější postavy mužů z pohledu žen

Date:

Share post:

Tak tato data odhalily samy překvapení!

Sociální sítě a média nám ukazují jako mužský ideál krásy vysportované těla s cihličkový bříšky a širokými rameny. I když se na takových chlapů možná rádi podíváme, ve skutečnosti nás láká pravý opak. A přesně to dokázal i nejnovější online průzkum.

Více se nám líbí „oteckovské tělo“
Online seznamka Dating.com dělala mezi ženami virtuální průzkum o tom, jaké mužské těla se jim nejvíce líbí. K překvapení všech se nestali vítězi svalnatí krasavci. Při výběru nového partnera se řídíme spíše jinými parametry.

Až 75 procent dotázaných se vyjádřilo, že raději mají chlapy, kteří mají „oteckovské tělo“. To znamená, že do určité míry by měly být vysportovaní, ale měli by mít alespoň trošku větší bříško. To jej roztomilé a více sexy než svalnatá postava.

Jen 15 procent žen hlasovalo za to, že preferují spíše chlapy, kteří vypadají jako živé verze panáčka Ken. Časem si to už začali uvědomovat i muži, kteří si do profilů hrdě uvádějí, že mají přesně tento méně vysportovaný typ těla.

Záleží nám na povaze
Stále zde zůstává dostatečně silná i skupina žen, které neberou vzhled jako hlavní kritérium. Při volbě partnera se raději zaměřují na jiné a praktičtější detaily, na kterých si pak mohou založit nový vztah. Dvacet procent dotázaných se proto vyjádřilo, že upřednostňují volbu partnera na základě jeho povahy.

Nejprve se zajímají o jeho záliby, soukromí a názory v nejdůležitějších tématech. Až na druhém místě je jejich vzezření. Když si sednou povahově, tak potom řeší, zda je přitahuje iz fyzické stránky, protože v tom vědí udělat více ústupků.

Raději se k nim túlime
Jedním z hlavních důvodů upřednostňování mužů s „oteckovskou postavou“ je, že se k nim mnohem raději túlime. Svaly sice vypadají na pohled hezčí, ale když nás takový chlap obejme, necítíme trochu jemnosti a navíc je jeho objetí trochu tvrdé.

Mnohem příjemnější se nám tulí k muži, který má trošku větší bříško a cítíme příjemné měkké objetí. Kromě vizuální stránky zvažujeme i takovéto praktické záležitosti, kvůli kterým je naše volba více než jasná.

Necítíme se pod tlakem
Muž s dokonalou postavou pro nás také představuje velký tlak. Máme pocit, že se mu musíme vyrovnat, aby nás neopustil a nenašel si nějakou konkurentku s lepší figurou. Kvůli tomu se staneme až chorobně závislé na sledování svého vzhledu a následném cvičení.

Jsme na sebe až příliš kritické a i když se také propracujeme k nějakému ideálu, není to pro nás dostačující. Z toho důvodu je pro ženy pohodlnější mít u sebe někoho s průměrnou postavou, která pro ně nepředstavuje takový tlak a díky tomu roste i jejich sebevědomí.


Probouzí se v nás pocit jistoty
V neposlední řadě se v nás při pohledu na takových mužů probouzí naše přirozené instinkty. Najednou se v nás ozve pud matky, která nehledá krásu, ale stabilitu. A tu v nás vyvolávají právě takové oteckovské postavy, protože si automaticky představujeme, jak společně vytvoříme silnou rodinu.

Vysportovaní chlapi v nás vyvolávají dojem, že jsou více zahledění do sebe a touží se věnovat zejména sobě a svým svalům. Proto máme pocit, že nebudou natolik ochotni založit rodinu. Kvůli tomu si je volíme spíše při vyhledávání krátkých románků a oteckovské postavy vyhledávají při volbě stabilního a vážného vztahu.

No schválně si popozerajte ty rozdíly, jaký typ mua se líbí více vám?

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Rozlučka se svobodou Brno: Striptýzová show pro zážitky, na které nezapomenete

Rozlučka se svobodou a striptýz – velmi oblíbené duo, které byste si ani vy neměli nechat ujít. Striptýz...

Rady pro řidiče: jak se poradit s projevy syndromu dráždivého tračníku s průjmem, když trávíte život za volantem? 

Soustředěnost, selský rozum a dobrý zdravotní stav – tyto faktory lze uvést jako klíčové pro profese, jež jsou...

C. T. M. Praha, s.r.o. – přístroje pro dopravní techniku i meteorologii

Jestliže hledáte společnost, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem instalací a servisem měřicích a registračních přístrojů, můžete se...