Školení vysokozdvižných vozíků je pro některé pracovní pozice nutností. Jak probíhá?

Date:

Share post:

Manipulace s vysokozdvižným vozíkem je hračka, pokud úspěšně absolvujete školení řidičů vysokozdvižných vozíků. Zajímá vás, jak takový kurz probíhá? Přinášíme vám základní informace pro vaši lepší představu.

Základy manipulace s vozíkem i školení bezpečnosti práce

Pokud se přihlásíte nebo jste přihlášeni svým zaměstnavatelem na školení vysokozdvižných vozíků, počítejte s tím, že na kurzu budete seznámeni s úplnými základy, které se skládají z toho, jak vysokozdvižný vozík vypadá, jak jej správně ovládat, jak se o něj starat a které věci při jeho obsluze nedělat. Zároveň budete školeni z bezpečnosti práce a budete varováni před nejčastějšími riziky, kterým budete při práci vystaveni.

Úspěšné dokončení testů posune účastníky o krok blíž

Po předání teoretických znalostí absolvují účastníci kurzu testy na vysokozdvižný vozík. V těch jsou otázky týkající se jak správné manipulace, tak i otázky týkající se bezpečnosti práce a péče o vozidlo. Po úspěšném dokončení testů budou účastnici o krok blíž k získání řidičáku na VZV.

Jak získat průkaz obsluhy motorových vozíků?

Kurz vysokozdvižný vozík je ukončen předáním průkazu obsluhy motorových vozíků. Před tím ovšem následuje po písemných testech praktická část. Během té školitel účastníky kurzů poučí, názorně předvede a následně nechá každého jednotlivce vyzkoušet, jak vozík správně ovládat. Po úspěšné absolvování kurzu ale nemá účastník zcela vyhráno, v budoucnu na něj totiž čekají povinná přeškolení, která pouze prověří jeho dosavadní znalosti a dovednosti.

Obsluha vysokozdvižného vozíku se bez úspěšného absolvování kurzu k tomu určenému neobejde. Naštěstí je školení názorné a správnému ovládání vozíků lze snadno porozumět. Pokud jste majiteli řidičského průkazu na automobil, vězte, že absolvování školení vysokozdvižných vozíků je mnohem snazší.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Rozlučka se svobodou Brno: Striptýzová show pro zážitky, na které nezapomenete

Rozlučka se svobodou a striptýz – velmi oblíbené duo, které byste si ani vy neměli nechat ujít. Striptýz...

Rady pro řidiče: jak se poradit s projevy syndromu dráždivého tračníku s průjmem, když trávíte život za volantem? 

Soustředěnost, selský rozum a dobrý zdravotní stav – tyto faktory lze uvést jako klíčové pro profese, jež jsou...

C. T. M. Praha, s.r.o. – přístroje pro dopravní techniku i meteorologii

Jestliže hledáte společnost, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem instalací a servisem měřicích a registračních přístrojů, můžete se...