Dragomir: Bulharská vína, která osloví

Date:

Share post:

Dragomir je vinařstvím, které odhaluje neuvěřitelný potenciál bulharské přírody a vytváří zajímavá a nezapomenutelná vína. Ta jsou vyráběny převážně z bulharských odrůd. Bulharsko je zemí hned několika vinařství, která byste si neměli nechat ujít.

Dragomir

Vinařství Dragomir si zamilujete. Vyrábí převážně červená vína, přičemž jejich kvalita je v jednotlivých ročnících stálá. Hrozny pro výrobu vín jsou pěstovány ve dvou bulharských mikroregionech. Jedním z nich je pozemek v obci Belashchitsa, který se nachází na úpatí pohoří Rodopy. Je osázen bulharskými odrůdami Mavrud a Rubín. Druhým pozemek se nachází v obci Svirkovo, Jižní Sakar. Je osázen odrůdami Rubín, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Lesní, skořicové půdy se skvěle hodí pro červené hrozny.

Katarzyna Estate

Dalším zajímavým vinařstvím, které by nemělo uniknout vaší pozornosti, je Katarzyna Estate. Nachází se v nejjižnější části Bulharska. Tato oblast je pro pěstování vinné révy mimořádné úrodná. To zejména díky tomu, že se nachází ve stejné zeměpisné šířce jako některé z nejznámějších evropských vinařských oblastí. Vinařství se nachází pouhé dva kilometry od hranic s Řeckem. Kopcovitá oblast je velmi malebná a zachovává si svou divokost. Dává tak vznik skvělým vínům, zejména červeným, okusit však můžete i růžová vína.

Maryan

Hlavní myšlenkou vinařství Maryan je tvořit malé série vín a držet se tradic výroby vína. Proces výroby probíhá se spoustou lásky a víry v jedinečnost regionu Elena. Vinařství kombinuje ty nejlepší podmínky pro vytváření jedinečných vín. Pro vína jsou vybírány ty nejlepší hrozny z pozorovaných vinic, technologické vybavení je v souladu s klasickými technologiemi pro výrobu červených a bílých vín.

Bulharská vína jsou jedinečná. Každá z odrůd má co nabídnout. Na své si přijdou zejména milovníci červených vín, ovšem i růžová a bílá vína v nabídce najdete.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Rozlučka se svobodou Brno: Striptýzová show pro zážitky, na které nezapomenete

Rozlučka se svobodou a striptýz – velmi oblíbené duo, které byste si ani vy neměli nechat ujít. Striptýz...

Rady pro řidiče: jak se poradit s projevy syndromu dráždivého tračníku s průjmem, když trávíte život za volantem? 

Soustředěnost, selský rozum a dobrý zdravotní stav – tyto faktory lze uvést jako klíčové pro profese, jež jsou...

C. T. M. Praha, s.r.o. – přístroje pro dopravní techniku i meteorologii

Jestliže hledáte společnost, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem instalací a servisem měřicích a registračních přístrojů, můžete se...