Plazmový řezací stroj: Jak vybrat ten pravý?

Date:

Share post:

Plazmová řezačka je velmi oblíbeným nástrojem pro dělení různých materiálů. Hodí se pro řezání vodivých i nevodivých materiálů, umožňuje přitom snížení nákladů a můžete se spolehnout na kvalitu a rychlost řezání.

Plazmový řezací stroj

Pro dělení materiálů je využíván elektrický oblouk. Ten narozdíl od svařování vzniká v tomto případě uvnitř hořáku mezi vnější a vnitřní elektrodou. Vzniká tenký paprsek velmi horké plazmy, která umožňuje rychlé a efektivní dělení materiálů. Plazmový řezací stroj je díky své účinnosti a přesnosti oblíbeným nástrojem pro zpracování různých materiálů.

Potřebný výkon

Pokud hledáte, jaká plazmová řezačka pro vás bude tou nejlepší volbou, jedním z parametrů, kterým se můžete řídit, je výkon přístroje. Obecným doporučením je výkon 3–5 A na 1 milimetr daného materiálu. Volit tak můžete dle toho, s jakou tloušťkou materiálů budete hlavně pracovat. Pro hliník a nerezovou ocel je vhodné počítat ještě se zhruba 20 % výkonu navíc. Plazma je vhodná zejména pro tenké a středně tlusté materiály, vhodné je použití do 180 mm u suchého řezání a 120 mm u řezání pod vodou.

Plasmový řezací stroj

Kromě samotného výkonu je dobré vybírat plasmový řezací stroj také podle toho, zda má zabudovaný kompresor. To vám totiž může ušetřit spoustu starostí. Zdroj vzduchu tak bude zajištěn. Pokud se však rozhodnete pro plazmu bez kompresoru, je třeba vhodný kompresor dokoupit. Ten by měl dosahovat tlaku alespoň 8–10 barů s průtokem minimálně 100 litrů vzduchu za sekundu. Vzdušník by měl mít objem alespoň 100 litrů. Vyplatí se investovat do kompresoru s filtrem vody a oleje, předejdete tak znečištění a plasmová řezačka bude mít delší životnost.

Plazmový řezací stroj umožňuje rychlé a relativně snadné dělení materiálů. Řez je přitom poměrně precizní, hodí se tak pro různé oblasti využití.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Rozlučka se svobodou Brno: Striptýzová show pro zážitky, na které nezapomenete

Rozlučka se svobodou a striptýz – velmi oblíbené duo, které byste si ani vy neměli nechat ujít. Striptýz...

Rady pro řidiče: jak se poradit s projevy syndromu dráždivého tračníku s průjmem, když trávíte život za volantem? 

Soustředěnost, selský rozum a dobrý zdravotní stav – tyto faktory lze uvést jako klíčové pro profese, jež jsou...

C. T. M. Praha, s.r.o. – přístroje pro dopravní techniku i meteorologii

Jestliže hledáte společnost, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem instalací a servisem měřicích a registračních přístrojů, můžete se...