Brzdové třmeny: Využijte repase při opravě brzd

Date:

Share post:

Vzhledem k tomu, že brzdy jsou často vystaveny vnějším vlivům, které je poškozují, jejich oprava je nutná relativně často. Nemusíte však investovat do nových brzdových třmenů. Namísto toho využijte repase, která nabízí špičkové výsledky.

Brzdové třmeny

Pokud plánujete opravu vzduchových či kapalinových brzd, je třeba počítat také s opravou brzdového třmenu. Repase vychází finančně mnohem levněji, kvalita repasovaného třmenu je přitom srovnatelná s novým kusem. Lze tak opravu vyřešit zhruba za třetinovou cenu. U vozu přitom rozdíl mezi novým a repasovaným třmenem nepoznáte. Brzdové třmeny po repasi se svými vlastnostmi i vzhledem plně vyrovnají novým kusům.

Repasované brzdové třmeny

Repasované brzdové třmeny jsou výhodnější volbou než nákup nových pro opravu brzd. Jestliže má servis vybraný třmen brzdový skladem, pak si ho můžete ihned vyzvednout, či nechat doručit. V některých případech však musí repase teprve proběhnout, jakmile doručíte vlastní brzdiče. K renovaci dochází zpravidla ještě v ten den, kdy jste služby poptali, maximálně do druhého dne. Můžete se tak spolehnout, že bez svého vozidla nezůstanete na dlouho a brzy se můžete vrátit do provozu.

Brzdový třmen

Při repasi je brzdový třmen kompletně rozebrán a je vyjmut celý vnitřní agregát. Následuje otryskání odlitku brzdiče od rzi a nečistot. Jakmile je připraven, přichází na řadu nátěr speciální barvou. Je tak zvýšena odolnost třmenu vůči vnějšímu prostředí. Celý vnitřní agregát je vyměněn za nový, čímž je repase brzdového třmenu ukončena a může být instalován zpět.

Oprava brzdového třmenu je výhodnější variantou a můžete tak značně ušetřit. Životnost i kvalita repasovaného třmenu je přitom srovnatelná s novým kusem. Navíc získáte dvouletou záruku pro případ, že by se objevilo zhoršení.

- Reklama -PR články

Další články autora

Rozlučka se svobodou Brno: Striptýzová show pro zážitky, na které nezapomenete

Rozlučka se svobodou a striptýz – velmi oblíbené duo, které byste si ani vy neměli nechat ujít. Striptýz...

Rady pro řidiče: jak se poradit s projevy syndromu dráždivého tračníku s průjmem, když trávíte život za volantem? 

Soustředěnost, selský rozum a dobrý zdravotní stav – tyto faktory lze uvést jako klíčové pro profese, jež jsou...

C. T. M. Praha, s.r.o. – přístroje pro dopravní techniku i meteorologii

Jestliže hledáte společnost, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem instalací a servisem měřicích a registračních přístrojů, můžete se...

Jak zvládnout vysokou školu i zaměstnání?

Potřebujete vysokoškolský titul pro kariérní postup, nebo potřebujete vydělávat u studia? Podívejte se na několik praktických tipů, které...