Jak zvládnout vysokou školu i zaměstnání?

Date:

Share post:

Potřebujete vysokoškolský titul pro kariérní postup, nebo potřebujete vydělávat u studia? Podívejte se na několik praktických tipů, které vám pomohou zvládat obě náročné disciplíny naráz.

Základním problémem před kterým budete stát, je rozhodování, čemu dát větší prioritu. Pokud chcete zvládnout obojí, musíte svůj čas rovnoměrně rozvrhnout. První nedostatková věc totiž bude právě váš čas. Kdy se připravovat na pracovní projekt, jak najít chvíli na čtení studijních materiálů a ještě se přitom najíst, nebo dokonce se zajít pobavit s kamarády?

Musíte si osvojit pravidla time managementu a začít váš čas využívat naplno. Také se rovnou smiřte s tím, že budete v obou vašich projektech nejlepší. Zapomeňte na dokonalost a snažte se vše zvládat alespoň tak, jak se od vás očekává. Abyste uspěli v obou disciplínách, dokonalost hoďte za hlavu. Také si stanovte jasný plán kterého se budete důsledně držet. Kombinovat práci a studium vyžaduje kromě nároku na čas také pevnou vůli.

Tip: S časem budete bojovat po celou dobu a to především u závěrečných prací. Využijte proto možnosti vypracování seminárních prací na zakázku, ale také vypracování podkladů bakalářské práce. Získáte tak podklady od profesionálů v oboru ale především cenný čas, který budete moci věnovat zaměstnání.

Stejně jako u všeho jiného i zde platí, že ve dvou se to lépe táhne. Jinými slovy, když se člověk snaží sám, snaží se dvojnásob. Mnohem lépe se pracuje, když máte kolem sebe stejně vytížené lidi, kteří mají pochopení pro vaše možné problémy. Zkuste také zaměstnavateli říct o tom, že studujete a možná vám posune termín dokončení projektu. Především všem jasně vysvětlete, že nedostatek času, energie a pozornosti je jen dočasný.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Rozlučka se svobodou Brno: Striptýzová show pro zážitky, na které nezapomenete

Rozlučka se svobodou a striptýz – velmi oblíbené duo, které byste si ani vy neměli nechat ujít. Striptýz...

Rady pro řidiče: jak se poradit s projevy syndromu dráždivého tračníku s průjmem, když trávíte život za volantem? 

Soustředěnost, selský rozum a dobrý zdravotní stav – tyto faktory lze uvést jako klíčové pro profese, jež jsou...

C. T. M. Praha, s.r.o. – přístroje pro dopravní techniku i meteorologii

Jestliže hledáte společnost, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem instalací a servisem měřicích a registračních přístrojů, můžete se...