Home Sport USA postoupily přímo, Němci si o budoucnost na turnaji ještě zahrají

USA postoupily přímo, Němci si o budoucnost na turnaji ještě zahrají

Picture of the Olympic Rings on the Montreal International Olympic Committee (IOC) building (Canada), built for the 1976 Summer Olympic Games

USA dnes porazily Německo na ZOH Peking 2022, podívejte se na průběh a konečný výsledek.

Hokej na ZOH Peking 2022 – skupina A

USA – Německo 3:2

Branky: 5. Kampfer (Miele, Meyers), 25. Knies (Anbruzzese, Ness), 43. Smith – 2. Hager (Plachta, Kahun), 58. Kühnhackl (Bergmann, J. Müller)

Rozhodovali: Romasko (Rus), Sidorenko (Biel.) – Obwegeser (Švýč.), Ondráček (ČR), vyloučení: 6:5 na 2 min., přesilovky: 1:1, oslabení: 0:0

Diváci: 708

USA: Commesso – Kamfper, Ness, Faber, Cooper, Perbix, Warsofsky, Helleson – O´Neill, Miele, Agostino – Abruzzese, Beniers, Knies – Farrell, Meyers, Cates – Hentges, Smith, Brisson

Německo: Aus den Birken – Brandt, M. Müller, Holzer, Wagner, Abeltshauser, J. Müller, Bittner – Plachta, Kahun, Rieder – Pföderl, Loibl, Noebels – Tiffels, Hager, Ehliz – Kühnhackl, Krämmer, Bergmann
PEKING. Hokejisté USA porazili v základní A skupině na ZOH v Pekingu 2022 Německo 3:2.

Američané si vybojovali přímý postup do čtvrtfinále, když jako jediní získali v základních skupinách plný počet devět bodů. V A-skupině obsadili 1. místo před Kanadou, Německem a Čínou.

Soupeřem Německa v play off se stanou hokejisté Slovenska. Duel se uskuteční v úterý 15. února, čas a dějiště ještě musí upřesnit direktoriát turnaje. Vítěz souboje se ve čtvrtfinále utká s USA.

3 0 0 0 3 2:16 0
Z = zápasy, V = výhry, VP = výhry po prodloužení, PP = prohry po prodloužení, P = prohry, B = body
Průběh zápasu USA – Německo na ZOH 2022

I. třetina:

Němci měli výborný vstup do zápasu, když nekrytý Hager zblízka zakončil rychlou přesilovkovou kombinaci – 0:1.

I gólová odpověď Američanů přišla v přesilovce, když tlak USA zakončil Kampfer – 1:1.

This is a new arena in the northern part of Tokyo’s Ariake district. After the Tokyo 2020 Games, the arena will become a new sporting and cultural centre with a seating capacity for up to 15,000 spectators.

II. třetina:

Po herně i gólově vyrovnané první třetině se iniciativy ujali Američané. Ve 25. minutě si vytvořili tlak, Knies využil nedůraz německé obrany před vlastním brankářem a zblízka upravil na 2:1.

Trenér Německa zkusil trenérskou výzvu, se kterou neuspěl a následovala americká přesilovka, ale Němci ji ustálí.

III. třetina:

Ve 43. minutě Smith zvýšil na 3:1 a další průběh třetí třetiny přinesl vyrovnaný hokej a německou snahu o vyrovnání.

V 58. minutě Kühnhackl snížil na rozdíl jediné branky, ale Němci už nevyrovnali ani při hře bez brankáře.