Jen jedna zásadní novinka. Jaké jsou nové chytré telefony od Samsungu?

Date:

Share post:

Opět jsou výkonnější a se stejnou cenou.
Žádné zásadní designové změny, nová série smartphonů Samsung Galaxy S22 je opět zaměřena hlavně na optimalizaci, vyšší výkon a pořizování dokonalejších fotografií.

Jedné zásadní novinky jsme se ovšem dočkali, nejvyšší model s označením Ultra má dotykové pero už přímo ve svém těle, nemusíte si jej dokupovat samostatně jako u předchozí generace. Note tak konečně získal plnohodnotnou náhradu.

Nový čip s ray-tracingem

Samsung stále pokračuje ve vývoji vlastních čipů, až dosud konkurenci vždy jen doháněl. Nový Exynos 2200 je ovšem poprvé jedinečným čipem, který může nastartovat zásadní změnu v mobilních zařízeních.

Schválně nepíšeme, že jen ve smartphonech, jelikož integrování AMD RDNA2 architektury přináší poprvé do ARM čipů plnohodnotnou podporu pro graficky dokonalý ray-tracing.

Exynos 2200 je zároveň jedním z prvních čipů využívajících vysoce výkonná Armv9 jádra. Skládá se z jednoho výkonného Cortex-X2 jádra, tří Cortex-A710 jader a čtyř energeticky úsporných Cortex-A510.

Samsung Galaxy S22 Ultra (12 fotografií)
Čip je vyroben moderní 4 nm technologií a obsahuje také výkonnou část pro zpracování fotografií a videa. Samsung tak může v budoucích modelech použít fotoaparát s 200 MPx snímačem a zaznamenat 8K video při rychlosti 60 snímků za sekundu.

Bangkok, Thailand – November 1, 2012: Exterior view of a Samsung shop in the Siam Square area of Bangkok at night. people can be seen inside the store and making their way up an escalator outside. Image captured from the public walkway.

Mimo náš region můžete jako obyčejně narazit na odlišnou verzi chytrého telefonu, tentokrát vybavenou čipem Snapdragon 8 Gen 1. Výkonnostně jsou tyto dva čipy podobné, rozdíly jsou při používání nepostřehnutelné.

- Reklama -PR články

Další články autora

Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?

Syndrom dráždivého tračníku (IBS) je porucha zažívacího systému, spojená s řadou příznaků.  Opakující se bolesti břicha, obecný pocit nepohodlí,zvláště...

Rozlučka se svobodou Brno: Striptýzová show pro zážitky, na které nezapomenete

Rozlučka se svobodou a striptýz – velmi oblíbené duo, které byste si ani vy neměli nechat ujít. Striptýz...

Rady pro řidiče: jak se poradit s projevy syndromu dráždivého tračníku s průjmem, když trávíte život za volantem? 

Soustředěnost, selský rozum a dobrý zdravotní stav – tyto faktory lze uvést jako klíčové pro profese, jež jsou...

C. T. M. Praha, s.r.o. – přístroje pro dopravní techniku i meteorologii

Jestliže hledáte společnost, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem instalací a servisem měřicích a registračních přístrojů, můžete se...